''Halka arzla bir hedefimizi daha gerçekleştireceğiz''


22 bin müşterisi var : Sektörde 21. yılımızı doldurduk. Önümüzdeki yıllarda en yüksek pazar payına sahip faktoring şirketlerinden biri olmayı hedefliyoruz. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi, şirketimiz, 2014 yılında da büyümeye ve KOBİ'lerin çözüm ortağı olmaya devam edecek. Credit Suisse ile gerçekleştirilen ortaklık ve fonlamanın ardından önemli başarılara imza atan Lider Faktoring, bugün farklı sektörler ve segmentlerde 22 bin müşteri tabanına hizmet veriyor.

Halka arz ediliyor : Birçok alanda attığımız öncü niteliğindeki adımlara bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyoruz. Şirket paylarımızın halka açılması için Ocak ayında SPK'ya ve diğer yetkili mercilere başvurduk. Halka arzın şirketimizde büyük heyecan yarattığını bu vesileyle ifade edebiliriz. Lider Faktoring halka açık bir şirket konumuna geldiğinde, belirlemiş olduğumuz hedeflerden birini daha yerine getirmiş olacağız. Aslında Türk sermaye piyasaları ile tanışmamız 2010 yılında gerçekleştirdiğimiz ilk tahvil halka arzı ile başladı ve bundan büyük gurur duyduk. Bu tahvil ihracı ile birlikte özel durum açıklamalarımız ve finansal bilgilerimiz KAP'ta yayınlanmaya başladı.

Ek sermaye ihtiyacı yok : Geçtiğimiz yıllarda özkaynaklarını güçlendirme konusunda azami özeni göstermiş olan Lider Faktoring'in hedeflediği sürdürülebilir büyümeye ulaşması için şu aşamada ek sermaye girişine ihtiyaç gözükmüyor. Şirketimizin özkaynakları halihazırda bilanço büyüklüğüne göre son derece kuvvetli bir konumda. Kurumsal yönetime ve kurumsallaşmaya büyük önem veriyoruz. Gerçekleştireceğimiz halka arzın kurumsallaşmada önemli bir adım olacağına yürekten inanıyoruz. Halka arzın bir anlamda, bugünlere kadar sarf edilen emeklerin taçlandırılması olduğunu düşünüyoruz.