Lider Faktoring 2. kez kurumsal yönetim ödülü'ne layık görüldü

Lider Faktoring, “Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu En Yüksek Halka Açık Olmayan Şirket” kategorisinde en yüksek notu alarak Birincilik Ödülü’ne layık görüldü.

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği’nin (TKYD) düzenlediği V. Uluslararası Kurumsal Yönetim Zirvesi 17 Ocak 2012 tarihinde Hilton Otel’de gerçekleştirildi.
“Kurumsal Yönetim Uygulamalarının Neresindeyiz?” temalı zirvede; II. Kurumsal Yönetim Ödülleri 4 farklı kategoride sahiplerini buldu.

“Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu En Yüksek Halka Açık Olmayan Şirket” kategorisinde Lider Faktoring geçen yıl olduğu gibi bu yıl da en yüksek notu alarak Birincilik Ödülü’ne layık görüldü.

2008 yılından beri, halka açık bir şirket olmadığı halde, Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu alan Lider Faktoring büyümeye devam ederken; adillik, hesap verilebilirlik, şeffaflık ve sorumluluk ilkelerinden ödün vermeyerek, Kurumsal Yönetim Derecelendirme Notu’nu her sene yükseltip, iki yıl üst üste
birinciliğe hak kazanmış oldu.

Törene Lider Faktoring adına katılan, Kurumsal Finansmandan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı S.Atakan Sevim ödülü, TKYD Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öncer’in elinden aldı.

Ödül töreni sonrasında yaptığı açıklamada S. Atakan Sevim; “Kurumsal yönetim ilkelerine gönülden inanan ve bu ilkeleri herhangi bir yaptırım ya da zorunluluk olmadan uygulayan Lider Faktoring olarak; büyüme, gelişme ve değişime olan inancımızla uyguladığımız kurumsal yönetim ilkeleri sayesinde ikinci kez
ödüllendirildiğimiz için haklı bir gurur ve mutluluk duymaktayız.” dedi.

Konu ile ilgili çıkan diğer haberler :